Soproni Szakképzési Centrum Porpáczy Aladár Szakképző Iskolája, Kollégiuma és ÁMK-ja

Képzések

Hírlista » Coménius projekt 2008-10 - események, eredmények

Coménius projekt 2008-10 - események, eredmények2010. 06. 28. | Írta: Kalocsa Ibolya


Iskolánk a 2008/09-es tanévtől kezdve két tanéven át dolgozott együtt  az "Europäische Vielfalt - gemeinsame Wurzeln" című közös projektben  két európai középiskolával, a kölni Humboldt Gimnáziummal és a poznani 42. sz. Sienkiewicz Gimnáziummal. A projekt a Coménius Iskolai Együttműködések program keretében jött létre. Iskolánk tanulói közül több mint hatvanan kapcsolódtak be valamelyik munkacsoportba, közülük 33 tanuló vehetett részt külföldi utazáson, melynek teljes költségét pályázatból finanszíroztuk.


A két tanév során az alábbi témacsoportokban dolgoztak diákjaink lengyel és német partnereikkel együtt, Horváth Attiláné, Németh Beatrix, Piskoltiné Magyar Marianna és Kalocsa Ibolya tanárnők vezetésével:


Ünnepek, ünnepnapok az év során


Divat


Haydn


Klímavédelem, vizeink


Kézművesség, szabadtéri múzeumok


Állatok élettere Európában: gólyák


                                          sávos csigák


Legendák a víz körül


1989 - fordulat Európában


A tanulók az eTwinning felületet használták a partnerekkel történő kapcsolattartásra és a projekteredmények rögzítésére. Született számos PPt prezentáció, készült több film és előadás. A 2010. májusában rendezett országos eTwinning projektversenyen iskolánk csapata a projektről készült bemutatóval első helyezést ért el!


A projekt weboldala és a projekteredmények az alábbi linkeken érhetők el:


http://new-twinspace.etwinning.net/web/p17264/welcome


a Humboldt Gimnázium weboldala
 

A programhoz mindhárom országban egy-egy projekttalálkozó kapcsolódott.


Beszámoló és képek a kölni találkozóról - 2009. március


Beszámoló és képek a fertődi találkozóról - 2009. május


Beszámoló és képek a poznani találkozóról - 2010. június


- benyomások a poznani találkozóról (video)


-diashow a poznani találkozóról
Csoportkép PoznanbanA projekt további eredménye, hogy a kölni Humboldt Gimnáziummal iskolánk évenkénti diákcsereprogramot indít, melynek keretében az első cserékre már 2011. tavaszán sor kerül!


 
Fenntartók

Partnerek

Elérhetőségek

Soproni SzC Porpáczy Aladár Szakképző iskolája, Kollégiuma és ÁMK-ja

  • Cím: 9431 Fertőd Madách sétány 2/D
  • Tel./Fax: 99/537-162
  • E-mail:  
  • Hol talál meg:

hol talál meg bennünket Feki Webstudio @ 2005-2020 - honlap, weblap, keresőoptimalizálás